Kadri rahapäevik - juuni

esmaspäev juuli 1, 2019

Aeg lendab kiiresti. Märkamatult on saanud juunist juuli ja juba on ka Kadri oma progressist aru andmas. Loe lähemalt, kuidas möödus tema esimene suvekuu erinevate ürituste valguses.

Kes on Kadri? Kadri on kahe lapsega üksikema, kelle eesmärgiks on koguda aasta lõpuks 1300 eurot. Iga kuu kirjutab Kadri Laenukooli oma edusammudest ja komistuskividest. Loodame, et tema kogumisteekond on inspiratsiooniks kõikidele TF Banki blogi lugejatele. Kadri kirjeldab oma kogemusi etapiti, et kõik tema emotsioonid jõuaksid meieni vahetul kujul.


Alates päevast, kui eksperimenti alustasin, tunnen nüüd esimest korda, et seatud eesmärk on üsna ambitsioonikas. Olen tõestanud nii endale kui kõikidele teistele, et 300-eurose eelarvega, pärast kõikide püsikulude tasumist, on võimalik edukalt hakkama saada, kuid see on üsna piiri peal. Vähemalt mina ei oska paremini majandada.

Juuni on olnud väga keeruline just seetõttu, et toimus palju erinevaid sündmusi ja koosviibimisi, mis tähendavad suuremaid kulutusi. Seetõttu tuleb tunnistada, et säästukontole sellel kuul ei õnnestunudki midagi panna. Lastel lõppes lasteaed ning õpetajatele organiseeriti lilled ja kingitused. Iga pere panustas 10 eurot rühma kohta, kahe lapse puhul kokku 20 eurot. Samuti oli tarvis katta piknikulaud, ühes rühmas soolasega, teises magusaga. Lisakulu 14,70 eurot. Kokku lasteaia lõpetamisega seotud kulud 34,70 eurot. Vennapoeg lõpetas kooli. Ostsin lilled ja kaardi, mis maksid 12 eurot. Ümbrikusse panin 20 eurot ja kokku teebki lisakulu 32 eurot.

Lisaks oli juunis jaanipäev, millega kaasnesid lisakulud. Sõitsime sõprade suvekoju, kus oli ka teisi peresid. Käisime poes koos sõpradega ja jagasime arve perede vahel. Tuleb tunnistada, et kraami osteti kõvasti rohkem kui ära tarbiti. Väga palju sellest jäi pererahvale veel pikaks ajaks hävitamiseks, kuid iga pere kohta oli summa 64 eurot. Antud summa ei sisaldanud alkoholi, sest see osteti vastavalt igaühe soovile. Olgu mainitud, et mina alkoholi ei tarbi, seega söögile minev summa oli minu jaoks lõplik. Samuti maksin kinni pool kütusest, sest sõitsime maale koos ühe teise üksikema ja tema teismelise pojaga. See kulu oli 15 eurot. Sai käidud kahel päeval rannas ning tagasiteel osteti külapoest lastele jäätist. Kokku 8,65 eurot lisakulu. Jaanipäeva kulud kokku 87,65 eurot.

Seega oli plaaniväliseid ühekordseid kulusid juunis kokku lausa 154,35 euro eest. Ja isegi, kui ma väga oleks üritanud, on üsna selge, et 145 euro ja 65 sendiga üks kolmeliikmeline perekond ära ei ela. Lootsin isiklikult, et kui suudan kasvõi 50 eurot kõrvale panna, oleks ma ju päris tubli. Olgu siis ennetavalt öeldud, et kahjuks mul see ei õnnestunud.
Annetasin veel ka 20 eurot väikesele Annabelile, kellel on haruldane lihashaigus. Oli rõõm lugeda, et inimesed nii Eestist kui mujalt panid jõud ja südamed kokku ning kingivad ühele inimhakatisele võimaluse elada. Kahjuks minu panus oli väga minimaalne, aga kui igaüks annetaks 20 eurot, siis oleks raha kokku rohkemgi kui tarvis.

Lisaks peamised põhjused, miks kulus rohkem raha, on ikka lapsed ja nende soovid (või äkki minu kui ema soov neile pakkuda paremat). Juunis oleme ostnud kõikidel nädalavahetustel maasikaid ja mureleid. Kokku on marjalettides kulunud kuu aja jooksul 42 eurot ja 36 senti. Proovisin küll osta võimalusel ikka poole hinnaga marju, kuid tihti neid polnud. Õnneks kuu jooksul läksid marjad odavamaks, kuid siiski on see päris märkimisväärne summa.

Kogu kuuga kulus mul 396 eurot ja 92 senti, eelmisest kuust jäi alles 1,87, seega on miinuseks kokku 95 eurot ja 5 senti. Uue kuu eelarvesse, mis toob endaga kaasa puhkuseplaanid, jääb siis lisaks 4 eurot ja 95 senti.

Juunikuu kulude jaotus:
Toidule 222,57 eurot (56,1%)
Jaanipäeva tähistamisele 87,65 eurot (22,1%)
Kingitustele ja annetustele 52 eurot (13,1%)
Lasteaiale 34,70 eurot (8,7%)
Säästukontol endiselt 1209 eurot.

 

Loe ka:
Tagasi teemade juurde