Kadri rahapäevik - september

teisipäev oktoober 8, 2019

Meie külalisautor Kadri raporteerib väikese hilinemisega, kuidas tema septembrikuu möödus. Kui siin on ikka veel lugejaid, kes ei tea kes on Kadri, siis Kadri on kahe lapsega üksikema, kelle eesmärgiks on koguda aasta lõpuks 1300 eurot. Iga kuu saab Laenukoolist lugeda tema edusammudest ja komistuskividest. Loodame, et tema eesmärgid ja teekond nende saavutamiseks annab inspiratsiooni ka TF Banki blogi lugejatele. 

Sõna on Kadril.

Märkamatult on möödunud juba esimene kolmandik oktoobrist ja ma pole siiani veel jõudnud kirja panna oma septembrikuu tulemusi. Vabandan!

Tuleb tunnistada, et see tore uudis, millest ma eelmisel kuul kirjutasin, on osutunud parajaks väljakutseks. Praktiliselt terve septembrikuu olen õppinud lahkuva kolleegi kõrvalt uusi ülesandeid ja nüüd oktoobrist neid ka ise täitnud ning need pangakontole lisanduvad 150 eurot tulevad ikka küll läbi higi ja pisarate. Teen nüüd alates 1.oktoobrist sisuliselt kahte täiskohaga tööd (tunnid on muidugi 9st 5ni, aga saate aru küll, mis ma mõtlen) ja kasvatan kahte last. Kui mõtlesin enne, et on kohati väga raske, siis praegusega seda võrrelda ei kannata. Sellest ka minu hilinenud blogipostitus.

Septembris oli mul töötempo võrreldes praegusega küll kõvasti rahulikum, kuid siiski oli palju uusi ülesandeid vaja õppida ja sisse elada uude rolli. Samuti algas ju ka lastel jälle lasteaias tavarežiim, trennide ja programmiga, mis kohati lapsevanemale üsna koormavaks võib osutuda (lapsevanemate koosolekud (2tk), Mihklipäeva laat, herbaariumi koostamine jne jne). Tuleb tunnistada, et see stress ajas mu päris korralikult tekkinud rutiinist välja ja säästmisele väga aega ei olnud mõelda.

Septembris oli veel kõvasti värsket kraami, mida realiseerida: kartulid, porgandid, suvikõrvitsaid (lademetes), kaalikas, kapsas jne. Toidupoes kulud ei olnudki tegelikult tagantjärgi vaadates hullud, samas pidin ostma vaid lihalist ja piimalist kraami. Nõudepesuvahend ja pesupulber lõppesid ka otsa, lastega sai ka paar korda poes käidud ja korvi lipsas nii mõndagi plaanivälist.

Kuu kokkuvõte:
251,90 eurot (78,7%) kulus söögile
68,16 eurot (21,3%) kulus meelelahutusele (ostud lasteaia Mihklilaadalt, kinopiletid ja popcorn, lasteaiakaaslase sünnipäevakingitus)
Kokku: 320 eurot ja 6 senti.
Säästmiskontole jäi sel kuul 79 eurot ja 94 senti.

Aasta algusest on kõrvale pandud 1406 eurot ja 83 senti, mis on suurem summa kui minu kuupalk. Kusagilt lugesin, et oleks hea omada kolmekuulist puhvrit, aga sinnani on pikk maa veel minna.

Aasta alguses ma lootsin ja unistasin sellest, et mul oleks 1300 eurot aasta lõpuks. Nüüd, kolm kuud enne tähtaja saabumist on mul see eesmärk saavutatud ja arvestades seoses tööga tekkinud uut olukorda, ei ole mul enam võimalik jätkata nii pingsa kulude järgmise ega ka blogimisega. Aega lihtsalt napib ja eelistaksin iga vaba hetke oma lastele pühendada.
Tuleb tunnistada, et kui aasta alguses säästmisega algust tegin, siis tundus see kohati võimatu ülesandena. Plaanisin tekitada endale lisasissetulekuid, kuid sinnani ei jõudnudki. Sai müüdud ära vanker, kuid kappide ja panipaiga sorteerimiseni ma ei jõudnudki, kuid plaanis oli. Arvestades oma praegust tempot, siis ilmselt sinnani ei jõuagi.

Olen tänulik TF Bankile, kes andis mulle võimaluse oma tegevusi kajastada, sest see tekitas omamoodi avaliku häbiposti, kuhu sattuda ei tahtnuks. See distsiplineeris. Sain palju uusi nippe ja ideid. Kindlasti suudan edasi ka kõrvale panna raha ja pikemaks eesmärgiks oleks mul tektada endale kolme kuu puhver.

Olen otsustanud, et uute kohustuste kaasnemisega lisandunud 150 eurot läheb puhtalt kõrvale (kannan palgapäeval juba teisele kontole), sest siiani olen saanud hakkama kenasti 400 euro piires, paljudel kuudel saanud hakkama 300 eurose eelarvega pärast kõikide püsikulude tasumist.
Soovitan kõikidele, kes pole siiani säästmist proovinud, teha endale kasvõid üks kuu, mil proovida midagi kõrvale panna. Minu meelest on see väga hea tunne, kui tead, et oled valmis ootamatusteks. Terve oma senise elu jooksul pole ma kunagi varu omanud ja ei osanud otseselt selle väärtust mõista, kuid nüüd arvan teisiti.

Tegusat sügist ja head säästmist!
Tänades
Kadri

Loe ka:
Tagasi teemade juurde