Kas reisimine on odav? Oleneb sihtkohast!

kolmapäev november 2, 2016

„Reisimine pole meie jaoks, see on ju niiiiiii kallis!!!“ Tuttav ettekääne, kas pole? Reisimine on tõesti kallim kui kodusolemine, kuid võimalus rutiinist väljuda, lõõgastuda ja silmaringi avardada teeb head nii meie tervisele, meeleolule kui töövõimele.

Hea uudis on, et „niiiiiiii kallis“ nagu pahatihti arvatakse, reisimine nüüd ka pole. Läbimõeldult ostes ja hoolikalt planeerides võid lõpuks ka ise üllatuda, kui soodsalt on võimalik suurepäraselt puhata.

Enamasti alustatakse soodsa puhkuse kavandamist odavate lennupiletite otsimisest. See on siiski vaid pool tõde, sest sageli moodustavad suurema osa reisikuludest hoopis sihtkohas tehtud kulud. Seetõttu, mida pikem reis, seda olulisem on leida hoopis soodne sihtkoht. Sajaeurone vahe lennupiletite hinnas võib tunduda mäekõrgune, aga nädalase reisi puhul sõltub saja euro säästmine või raiskamine märksa rohkem sihtkoha hinnatasemest kui lennupileti hinnast.

Eesti häda on meie väiksus – suurtele lennufirmadele pole Tallinnast otselendude pakkumine kuigi huvitav bisnis ning seetõttu on lendamine siit sageli kulukam, kui näiteks Frankfurti lennujaamast. Mitmed Euroopa odavlennufirmad siia ei lenda ning pahatihti tuleb ka Euroopa suurlinnadesse lennata ümberistumisega.

Paljud tublid inimesed hoiavad õnneks lennufirmade sooduspakkumistel kätt pulsil ning jagavad oma leide meiegagi. Näiteks Reisidiilidest on võimalik leida väga soodsaid lennupiletid erinevatesse sihtkohtadesse üle kogu maailma. Samuti on näiteks Momondo suurepärane leht lennupiletite soetamiseks, sest otsib sulle välja parimad pakkumised mitme erineva lennufirma vahel ning ühtlasi on sul võimalus ka hinnakalendrit jälgida, ja selle järgi leida just need kõige odavamad kuupäevad lendamiseks.

Kuid et sihtkohas hästi puhata, suurepäraseid elamusi koguda ning seejuures ka soodsalt hakkama saada, toome välja ka viis suurepärast kohta puhkuse veetmiseks ilma end lõhki kulutamata. Väga mitmed maailma reisiportaalid on just neid sihtkohti esile toonud soodsa hinnataseme poolest, sealjuures on arvestatud nii majutuse, toidu kui ajaveetmise hindu.

  1. Vietnam. Vietnam on imelise looduse ja ajalooga sihtkoht. Mis kõige tähtsam – seal on soe ja seal on odav! Kui sa oled lihte seljakotiga reisisell, võid leida narivoodi koha umbes 6€ /öö. Kui eelistad aga pisut rohkem luksust, võid väga kaasaegses hotellis leida öömaja umbes 28 euroga. Kohalik nuudliroog maksab umbes poolteist ja kohalik õlu pool eurot. 20 euroga päevas elab Vietnamis suurepäraselt ära, selle hinna sisse mahuvad isegi mitmesugused ekskursioonid!
  2. Kambodža. Hinnad on seal Vietnamiga võrreldavad, ühtlasi saad need kaks reisi omavahel liita, kui juba nii kaugele sai mindud. Vietnamist Kambodzasse pääseb näiteks bussiga, see maksab umbes 10 eurot.
  3. Ungari. Budapesti peetakse üheks Euroopa tähelepanuväärsemaks linnaks, mis kindlasti tuleks ära näha. Budapestis võid täiesti vabalt leida einestamiseks kohti, kus praad maksab 2 eurot, sõita rongiga 1 euro eest ja leida öömaja kümneka eest. Budapesti läheduses on mitmeid rahulikke ja maalilisi linnakesi, kus nautida romantilist puhkust või lihtsalt aega iseendale.
  4. Kreeka. Sinna on võimalik reisida odavate lennupiletitega isegi otse Tallinnast. Kreeka rahanduskriisi tore külg on, et kohapeal on elu kõvasti odavnenud. Kreekas on peaaegu mustmiljon idüllilist saarekest ja lugematult romantilisi külakesi - seda riiki saab külastada mitmeid kordi nii, et kohad ei kordu. Ainuüksi Korfu saarelt leiab piisavalt põhjusi mitu korda käia: saarelt leiad nii muinasjutulise looduse sinise vee ja valge liivaga, kui ka võimsad mäed ja kaljud matkamiseks ja isegi ekstreemspordiks. Väljas söömine on umbes samas hinnaklassis nagu Eesti keskmises toidukohas, prae saab kümnekonna euroga (värsked meresaadused on pisut kallimad, kuid väärt oma hinda!). Õlu maksab keskmiselt 3-4 eurot ja hotelle leidub vahemikus sajast tuhande euroni nädal.
  5. Bulgaaria. Kuigi puhkajate suur huvi on Bulgaaria Musta mere kuurortides hindu pisut kergitanud, leiab sealt endiselt võimalusi ka väga soodsaks puhkamiseks. Kui sulle meeldiks linnapuhkus kultuuri, õhtuste pidude ja hea söögiga, siis pealinnas Sofias võid seda nautida isegi paarikümne euroga päevas. Sofiast väljapoole sõites kehtib selline reegel – mida kaugemale lähed, seda odavam on! Bulgaarias on veel palju kohti, mis massiturismist puutumata ja kus mõnusad rannad ning hea söök nauditavad võileivahinna eest.

Loe ka:Kas reisides on võimalik säästa?

Tagasi teemade juurde