Kuidas kaardistada sissetulekuid ja väljaminekuid?

Juhul, kui Sul on olemas hea ülevaade oma igakuistest tuludest ja kuludest, on võimalik hoida kontrolli all ka mõningased rahalised raskused. Tingimuseks on jooksev ja täielik ülevaade, mida on lihtne koostada kas Excelis või paberkujul. Artikli lõpus on link tabelile, mille võite kas välja printida või arvutisse salvestada. TF Laenukool on Teie jaoks põhjad valmis teinud, nüüd pole muud kui vaid õiged numbrid sisse kanda. Tulude-kulude kirjapanek võtab vaid mõne hetke, kuid on seda vaeva väärt.

Tulusid-kulusid ei ole vaja panna kirja sendilise täpsusega – piisab kui ümardate numbrid täis eurodeni. Kuu lõppedes märkige kõikide sissetulekute ja väljaminekute kogusummad aasta kokkuvõttesse vastava kuu lahtrisse. See annab hea võrdlusmomendi ka järgneva aasta tarbeks, et näha millised kuud on kulukamad ja millistel kulub keskmisest vähem raha. See annab võimaluse planeerida suuremate kulude tegemist ajal, mil muud kulud on tavalisest väiksemad.

Selleks, et midagi ei ununeks, hoidke alles arved ja ostutšekid ühes kaustas. Pärast seda, kui olete veendunud, et kõik kulud on kantud tabelisse, võite kuludokumendid ära visata, kuid soovitav oleks need alles hoida vähemalt kuu lõpuni. Sama kuluartikli kohta tehtud kulutused samal päeval tuleks liita kokku ja kanda samale reale.

Sellist majapidamisraamatut võib pidada kas üksi või koos perega. Kui arvestust peetakse perekonnapõhiselt, peavad kõik pereliikmed oma sissetulekud ja väljaminekud kirja panema ühte tabelisse. Igaüks võib koostada igapäevaselt individuaalse plaani ja siis kanda kõik kuu andmed ühte perekonna tabelisse kuu lõppedes.

Tulude-kulude arvestaja põhja saate alla laadida siit: TF Laenukool – tulude-kulude arvestaja 

 

Loe ka:
Tagasi teemade juurde