Kuidas mõista, et on aeg töökoha vahetuseks?

reede oktoober 7, 2016

Jõuda otsusele, et on aeg töökoha vahetuseks ei ole alati lihtne, kuid vahetevahel on see muutus vajalik.

Tundes end tööjuures halvasti ja saades päevast-päeva aru, et see ei ole päris see, mida sa teha tahad võib viia tõsise stressi ja ärevuseni, mis võivad laastavalt mõjuda su tervisele.

Vanasti oli status quo leida endale noorena töökoht terveks eluks. Töötada ühel töökohal mitmeid kümneid aastaid ning minna oma esimesest (ja viimasest) töökohast otse pensionile. Tänapäeval on aga lood sootuks teised. Ajad on muutunud. Uuringud on näidanud, et näiteks Ameerikas on 32-aastasel inimesel olnud keskmisel neli tööandjat.

Tänapäeval on täiesti normaalne, et vahetatakse töökohti, sest loodetakse saada paremat palka, huvitavamaid tööülesandeid, vahetatakse eriala või lausa alustatakse oma enda äridega.

Siin on viis märki, mis näitavad, et ilmselt oleks aeg plaanida töökoha vahetust:

 • Sinu täielik potentsiaal ei ole kasutusel
  Sinu töö ei tekita sinus enam põnevust ega pane sind proovile, sa ei saa kasutada neid oskuseid, mis sul tegelikult on ning tööpäevad muutuvad järjest igavamaks. Igavad tööpäevad tähendavad aga mingil määral suurt ajaraiskamist, sest järelikult sa ka ei õpi ega arenda end.
  Kui sul on oskuseid, mida hetkel ära kasutada ei saa ning oled valmis end täiendama, siis tasuks vaadata töökuulutusi. Äkki keegi otsib kusagil just sind. Ja sina teda.
 • Su kirg töö vastu on täielikult kadunud
  Su huvid on täielikult muutunud peale seda, kui läksid tööle? Sul on tekkinud uued kired ja ideed seoses oma karjääriga? Hoides end kinni ühel töökohal, kus sul puudub igasugune kirg, mõjutab tugevasti sinu loomingulisust ja õnne.
  Üks variant on rääkida oma ülemusega. Äkki tal on sulle uusi ja huvitavaid ülesandeid anda, mis erinevad sinu senisest tööst? Või isegi uus ametikoht?
  Teise võimalusena proovida oma igapäeva töö kõrvalt asju, mis tunduvad sind huvitavat. Nii saad ka teada, äkki siiski on võimalik teenida ka raha sellel erialal nagu sina sooviksid.
 • Su tööle ei tule mingit tagasisidet
  Kui su ülemus ja kaastöötajad ei anna su tööle mingit tagasisidet, on sul keeruline kasvada ja areneda professionaalselt. Ühtlasi puudub sul ka teadmine, kas sa teed oma tööd hästi ja kas kõik mis sa teed, on üldse õige.
  Kui su tööandja ei leia aega, et sinu karjääriga tegeleda, sind aidata, õpetada ja suunata, võib see olla punane lipp sinu võimalusele seal firmas karjääriredelil ronida.
 • Firmas ei ole võimalik kasvada
  Rääkides professionaalsest arengust, peaks sul olema alati võimalus vaadata tulevikku ja võiks olla mingi punkt, kuhu püüelda. Olgu selleks siis kõrgem ametikoht, parem palk või mugavamad töötingimused.
  Kui sul ei ole juba aastaid olnud mitte mingit palgatõusu ja silme ees ei mingit võimalust karjääriredelil tõusta, siis pead natuke mõtisklema. Kas ametikõrgendus mõjuks sulle motiveerivana? Kas sa tunned, et sa oled hinnatud? Kui esimene vastus on jah ja teine on ei, siis kiika töökuulutuste poole. Äkki leiad midagi?
 • Eraelu on jäänud töö varju
  Sa ei mäleta täpselt, mis nägu su kaasa ja lapsed on? Kodu on ainult magamiseks ja viimati tegid oma kodus süüa 2011. aasta jõuludel?
  On tähtis, et saaksid eraelu tööst eraldada ja seda ka nautida. Vastasel juhul on läbipõlemine kerge tulema.
  Kui aga firmas kus sa töötad, hinnatakse ületunde ja su ülemusele meeldib väga, kui riigipühadel ja nädalavahetustel tööd rabad, vaata hetkeks enda sisse. Isegi kui raha, mis ületundide eest saad on hea, peaksid oma heaolule mõtlema. On tähtis, et sul oleks piisavalt aega vabale ajale, sest ka kõige suuremad töö-hoolikud väsivad üks päev.

Loe veel:
Ummikseisust välja
Kui suur peaks olema palk?

Tagasi teemade juurde