Need viis tähemärki kipuvad laristama

esmaspäev august 19, 2019

Juhul, kui Sa ei mõista, miks vaatamata kõikidele pingutustele Sul raha kotis püsida ei taha, siis võib põhjus olla hoopis tähtkujus. Mõnede tähtkujude eluviis lihtsalt on suurem kui nende rahakott.

1. Jäär
Jäär on üsna distsiplineeritud ja suudab reeglina oma finantse hallata. Kui ta aga kord midagi pähe võtab, siis kõik head eesmärgid ununevad. Kui ikka uus auto, käekott või uusim tehnikaime väga meeldima hakkab, siis pole eelarvest enam asja. Suurimaks vaenlaseks on spontaansed ostud.

2. Lõvi
Ostlemine on Lõvile teraapiaks. Juhul, kui tuju on paha, aitab tellimus veebipoest või jalutuskäik kaubanduskeskuses. Uued asjad, mis said ostetud, teevad tuju koheselt heaks. Küsimus on selles, kas rahakott on  sama rõõmus?

3. Ambur
Ambur on pidevas otsingus seikluste järele ja otsib igat võimalikku moodust, kuidas halli argipäeva eest põgeneda. Eelarvesse jätavad negatiivse jälje minipuhkused või nädalalõpu väljasõidud oma lennupiletite ja hotellibroneeringutega. Kahjuks ei pruugi Amburi rahakott olla sama seiklusjanuline.

4. Kaksikud
Kaksikud suudavad raha kõrvale panna vaid juhul, kui selleks on tõeline suur eesmärk. Vastasel juhul kulutatakse ära kõik, mis võimalik, ilma sellele mõtlemata, kas see oleks eriti tark. Iga kuu lõpus vaatavad Kaksikud oma tühja pangakontojääki ja mõtlevad, kuhu raha küll kadus?

5. Veevalaja
Veevalaja on tõeline tehnoloogiafriik, kel peab olemas olema alati kõik-kõige uuemad tehnikaimed. Selleks kulutatakse sadu või isegi tuhandeid eurosid ja võetakse isegi järelmaksu. Veevalaja kipub kulutama rohkem raha kui teenib ja mõtleb sellele tavaliselt alles siis, kui konto juba nullis.


Kui kuulud just ühte neist tähemärkidest on väga oluline, et suudaksid tekitada endale vaatamata kõigele ka kogumisrituaalid. Rohkem nippe säästmise kohta leiad TF Banki Laenukooli blogist.

 

 

Loe ka:
Tagasi teemade juurde