Oh kooliaeg – oh kooliaeg, ära tapa rahakotti!

kolmapäev august 17, 2016

September juba vaikselt koputab uksele. Mitte nii vaikselt on aga poodidesse sisse sadanud erinevad koolilaadad ja pakkumised. Ja keda meist uued asjad ei kõnetaks? Enamikul täiskasvanutest on aga võime kainelt mõelda ja kaalutleda. Paljud lapsed seevastu liialt ratsionaalsed ei ole ja terve augustikuu väntavad koolilaadad on kaubanduskeskuste suurimad tõmbenumbrid.

Loomulikult on uueks kooliaastaks vaja varusid täiendada ja ka kooli poolt antavad nimekirjad on kurjakuulutavad. Eriti pikk on nimekiri, mis antakse kooli poolt esimesse klassi minevatele väikestele õppuritele. Ilmselt oleks targem see juba eos mitmele kuule ära jaotada.

Anname siinkohal veel mõned soovitused, mis aitavad lapsevanematel ja ennekõike rahakottidel kooliaasta algust pisut kergemalt tervitada ja sügisest ehk pisut rohkem rõõmu tunda.

  • Vaata üle eelmise aasta varud! See on üks peamisi soovitusi. Kindlasti on sahtlite põhjas vihikuid, kuhu pole veel sõnagi kirjutatud. Ja kindlasti on ka selliseid vihikuid, milles on 1-2 lehte kasutatud. Neid saab ju ka sel kooliaastal kasutada. Sama on vildikate, pastakse, guaššide ja värviliste paberitega. Uued asjad on uued vaid paar esimest päeva, siis muutuvad nad vanaks.
  • Second hand’ita Lapsevanematele ei ole ilmselt võõras see vestlus, et igal sügisel on vaja uusi vahetusjalatseid, kehalise kasvatuse dresse, kampsunit, teksaseid, seelikut jne jne jne. Tõsi ta on, lapsed kasvavad kiiresti ja eelmise aasta dressikomplekt võib tõesti olla “kukekaks” jäänud. Seda enam tasub kiigata second hand poodidesse ja erinevatesse e-kauplustesse nagu buduaar.ee/turg, perekool.ee ja osta.ee. Tänapäeval müüvad sellised kauplused väga ilusaid, kasutamata ja mis kõige tähtsam – tunduvalt soodsamaid riideid.
  • Vii koolikott parandusse. Vaadake üle, mis on eelmisel koolikotil kehvasti ja miks täpsemalt on uut vaja. Kui on lukk katki või koolkoti rihm lipendab, saab seda parandada. Ja parandus on kindlasti soodsam kui uue koolikoti hankimine. Siinkohal tuleks aga ära märkida, et koolikott on asi, millesse maksab finantseerida. Kui on esimesse klassi mineja esimene koolikott või kott on tõesti aastatega ribadeks kantud, siis tasub meeles pidada, et lapsed peavad kandma igapäevaselt kaasas üsna kopsakaid ranitsaid ja hea ning kvaliteetne koolikott aitab säästa nende pisikesi kehasid.
  • Tee lapsega kokkulepe. Aruta ja räägi lapsega, et kõike ei saa sügisel korraga osta. Paku välja, et jõuluvana toob uue pinali või kunstikomplekti. Korrastage seepeale koos vana pinal ära – pestke puhktaks, ostke sisse uus kustukumm ja vahva pastakas.
  • Soovitus koolidele: korraldage laat! Iga vana on kellegi uus. Juba nii mõneski koolis on tavaks saanud laada korraldamine, kuhu ühel nädalavahetusel tulevad kokku lapsed ja vanemad. Müügile pannakse väikseks jäänud, kuid korralikud asjad. Nii saab vanadest suuskadest ja tossudest lahti, et mõistliku hinnaga klassivenna käest uued soetada.

Loe ka:

4 nippi kuidas jõuludega mitte pankrotti minna
3 soovitust koolijütside rahaasjade korraldamiseks
Koolivaheaeg = pankrot?

Tagasi teemade juurde