Sul on vaja vähendada oma toidupoe arveid? Vanakooli kokkuhoid aitab!

kolmapäev oktoober 12, 2016

Kas sulle tundub, et sinu toidupoe arved aina kasvavad? Asi võib olla selles, et oled hakanud sööma pisut tervislikumalt ja teada värk - tervislik toitumine on kallis. Või on asi selles, et järjest vähem pöörad tähelepanu soodusmüükidele, sest neid on igal pool ja koguaeg ja silme eest on kirju. Või oled hoopis hakanud soetama aina rohkem mugavustoitu?

Mis on üldse mugavustoit? See on see, mis on sinu jaoks lihtsalt hästi mugavaks ja mõnusaks tehtud. See on juba ära hakitud, poolkeedetud ja praetud, kokku segatud. Loomulikult on need mugavad, kui aega napib. Kuid väga kiiresti saavad neist toitudest üks loomulik osa sinu menüüst. Ja pauk sinu toidupoe arvele.

Vanasti tehti kõik ise. Supipõhjad hakiti ise, liha marineeriti ise, kartulid kooriti ise ja kastmed tehti jahust ja veest.

Mis siis selleks teha, et toit oleks endiselt väga maitsev, aga poe arved natuke väiksemad? Siin on mõned soovitused:

 • Ära osta tükeldatud toitu
  Tükelda ise! Võtame näiteks beebiporgandid. Neid ongi mugav süüa. Pakist ja suhu. Aga oled sa pööranud tähelepanu hinnavahele? See on suur! Võta end kokku ja koori ning tükelda porgandid ise. See võtab viis minutit.
 • Õpi, kuidas teha asju nullist
  Kuigi see tundub keeruline, ja näib, nagu see tähendaks, et edaspidi tuleb veeta tunde köögis, siis tegelikult ei ole see kaugeltki nii keeruline. See vähendab su poearveid, sest toiduaineid saab kasutada ka järgmine päev järgmise roa jaoks. Ühtlasi on see palju tervislikum, sest ise valmistatud toitudes on palju vähem sälitusaineid.
 • Kasuta aastaajale kohaseid saaduseid
  Jah, esimese mõttena tuleb kohe, et mida mul siin ikka jaanuaris saada on. Aga on! Mine käi suvel turul või aiamaal. Osta kokku värskeid asju ja külmuta! Imelihtne! Korja sügisel seeni ja marineeri. Varu kartuleid. Ühtlasi on võimalik külmutada kõiki maitserohelisi. Ja oi kui mõnus on kesk talve võtta välja roheline till ja raputada seda kartulite peale.
 • Küpseta!
  Näiteks liha puhul on võimalik osta n.ö kehvemaid tükke, mis on tunduvalt odavamad. Ja anna neile rohkem aega ahjus vanakooli moodi smoorida ja küpseda. Maitse on vapustav!
  Ühtlasi on sul võimalus küpsetada lihtsaid küpsiseid ja ka näiteks leiba. Praegu on internet täis igasuguseid erinevaid retseptilehekülgi ja blogisid. Vali välja lihtsamad retseptid ja kasuta juba kodus olevaid vahendeid. Tulemus on palju maitsvam kui poes eales saaksid osta.

Loe veel:
Poodnik tahab sinu raha. Ja võimalikult palju!
4 abimeest mis aitavad rahaasjad joonel hoida

Tagasi teemade juurde